• امروز : یکشنبه - ۲۴ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : 8 - محرم - 1446
  • برابر با : Sunday - 14 July - 2024

آشنایی با موسسه فرهنگی نغمه های عشق اندیمشک

 

موسسه فرهنگی مردمی نغمه های عشق اندیمشک در مرداد ماه ۱۳۸۲ به همت تعدادی از جوانان شهرستان در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری  مبنی بر مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن و تربیت نسل نوجوان و جوان انقلابی تاسیس گردید.

دشمن با تمام تجهیزات و امکانات خود به جنگی نابرابر وارد شد و جوانان و خانوده با کرامت ایرانی را هدف قرار داد. موسسه فرهنگی مردمی نغمه های عشق اندیمشک در مرداد ماه ۱۳۸۲ به همت تعدادی از جوانان شهرستان در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری  مبنی بر مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن و تربیت نسل نوجوان و جوان انقلابی تاسیس گردید. دشمن با تمام تجهیزات و امکانات خود به جنگی نابرابر وارد شد و جوانان و خانوده با کرامت ایرانی را هدف قرار داد. در این مسیر سخت و دشوار ، علاوه بر دشمن بیرونی میبایست با خودفروخته های داخلی و انسانهای  سست عنصر که مسئولیت های خطیر جامعه  را نیز بر عهده دارند مقابله میکردیم.اساس کار وهدف والای این مجموعه تربیت نسل نوجوان و جوان انقلابی است که در مسیر دفاع از ارزشها و ترویج فرهنگ انتظار و ایثار و جهاد ،نمونه و در مرحله کمال و انسانیت قرار بگیرند.

بیش از ۱۸ سال از تاسیس این مجموعه مردمی میگذرد و توانسته ایم تا حدودی به این اهداف برسیم. نقطه قوت ما، مردمی بودن ماست و از این رو  دستمان جلوی هیچ اداره و مسئولی دراز نمیشود و همیشه با اقتدار در مسیری که انتخاب کرده ایم،محکم و با ایمان و اراده ای دوچندان گام بر می داریم.

در حال حاضر  در دو بخش خواهران و برادران مشغول فعالیت بوده و الحمدالله نوجوانان و جوانان زیادی عضو مجموعه شده ،که گاها بعلت نداشتن مکان ثابت و امکانات ضعیف ، قادر به خدمات درست فرهنگی به این عزیزان نیستیم.

 

موسسه فرهنگی نغمه های عشق اندیمشک در این سال ها افتخاراتی را کسب نموده است که به آن می پردازیم.

از افتخارات این مجموعه مردمی دیدار با مقام معظم رهبری در سالهای ۱۳۹۳ ، ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ میباشد، همچنین اهدا ۴۰ کتاب از سوی دفتر معظم له به این مجموعه ، احساس تکلیف اعضای این مجموعه را دوچندان نمود. در سال های ۱۳۹۲ ، ۱۳۹۴ ،۱۳۹۶ بعنوان مجموعه برتر فرهنگی حوزه جوان موفق به کسب موسسه برتر استان شدیم. در سال ۱۳۹۲ در کنگره ملی مهدویت بعنوان موسسه برتر، موفق به دریافت لوح  و تندیس ویژه این کنگره شدیم. در دو دوره جشنواره حضرت علی اکبر (علیه السلام) استان خوزستان، لوح و تندیس جشنواره به این مجموعه تعلق گرفت.

به محور برنامه های موسسه فرهنگی نغمه های عشق اندیمشک خواهیم پرداخت

اردوی فرهنگی و زیارتی  مشهد مقدس، قم  و تفرجگاه های فرهنگی ، اردوهای راهیان نور ، اردوهای درون استانی هر دو هفته یک بار، همایش های تخصصی آخرالزمان و مهدویت، کنگره  و یادواره شهدا،  مسابقات فرهنگی و قرآنی، آموزش های حرفه آموزی و تخصصی، کارگاههای مهارتی،  دوره های تربیت مربی ، کلاسهای اوقات فراغت تابستان با نام نشاط مهدوی، برنامه های ورزشی ، کلاسهای تخصصی قرآن،احکام، اخلاق، جلسات هفتگی خانگی( چهارشنبه های مهدوی) ، جلسه هفتگی محفل انس با امام زمان عج و شهدا هر هفته شنبه شب ها، آموزش های تخصصی ویژه کودکان سنین ۳ الی ۱۲ سال،  مناسبت های ملی و مذهبی ، ایام الله دهه فجر، دهه محرم، دهه کرامت،دهه ولایت، دهه مهدویت، برپایی ایستگاه های صلواتی ، اردوهای جهادی در مناطق سیل زده ، ساخت خانه های اقشار آسیب پذیر، تشکیل گروه سرود پسران بهشت اندیمشک، تشکیل گروه های سایبری دختران و پسران بهشت ، جلسات هفتگی حدیث کساء( دوشنبه ها عصر) ، تشکیل گروه مداحان نوجوان و جوان با عنوان مجمع الذاکرین گل نرگس، توزیع بسته های معیشتی در ایام مختلف سال خصوصا در ایام کرونا و توزیع ماسک و وسایل بهداشتی در بین اقشار آسیب پذیر شهرستان، دیدار هفتگی با خانواده شهدا ، محافل انس با قرآن ، آموزش های از راه دور در فضای مجازی و…. اینها و صدها فعالیت دیگر ،گوشه ای از حرکت جهادی اعضای این مجموعه مردمی است.

 

در پایان استدعا داریم از همه مردم عزیز و ولایی در هرجای ایران اسلامی که دغدغه فرزندان این کشور را دارند به ما در خرید زمین و ساخت مهدیه و مجتمع یاوران مهدی جوان اندیمشک کمک و یاری رسانند. بی شک این امر،  باقیات و صالحات برای خیرین و واقفین خواهد شد. امیدوارم روزی برسد که مسئولین از اینکه نوجوانان و جوانان شهرشان، ولایی و انقلابی تربیت بشوند، نترسند. و در این مسیر یاریگر فرزندان شهرشان باشند.

 

معرفی موسسه نغمه‌های عشق به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)

معرفی موسسه نغمه های عشق از پایگاه اطلاع رسانی خیریه های کشور

پویش ” می سازیم تا ساخته شویم “

والعاقبه للمتقین
مهراب سراج الدین